Co je nového
Postní duchovní obnova pro dívky

Srdečně vás zveme na další Duchovní obnovu 29. - 31. března 2019 do Slavonic.
Tady je plakát.
SM. Vincenta


LEGENDA PRAŽSKÁ

netradiční adventní zamyšlení řečí hudby a poezie na motivy básnické skladby Václava Renče
se konalo 16. prosince 2018 v aule Nemocnice pod Petřínem
Účinkovali manželé Radovi a sestry boromejky

Videozáznam najdete na Youtube


Věděli jste, že známý příběh svržení mariánského sloupu vůbec neskončil před 100 lety? Jeho hlavní iniciátor zažil po mnoha letech v létě 1949 nečekané setkání plné lidskosti a velkodušnosti v nemocnici v podpetřínských stráních. Mladý básník Václav Renč se o tom dozvěděl v krutých vězeňských podmínkách leopoldovské pevnosti, kde v roce 1957 popsal tento reálný příběh poetickou řečí plnou vnitřní svobody a něhy.
Povinnosti nejen svaté

Dokumenty České televize, natáčené i v našich zařízeních
můžete shlédnout v archivu na stránce

https://www.ceskatelevize.cz/…/12120005150-povinnosti…/dily/
Kurzy ALFA v Domově sv. Karla Boromejského:

od 9. 1. do 13. 3. 2019.


Nové vedení Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského:


 • Matka M. Ancilla Doležalová
 • Vikářka SM. Anita Kundrátková
 • Asistentka SM. Alverna Mikotová
 • Asistentka SM. Nikol Drápalová
 • Sekretářka SM. Clemens Vránová
 • Ekonoma SM. Amidea RybeckáKongregace milosrdných sester sv. Karla Boromejského zahájila realizaci projektu, v rámci kterého vznikne nejen koncepce pro rozvoj nemocniční a klášterní zahrady Boromejek v Praze Na Petříně, která je v souladu s památkovou i ekologickou ochranou areálu a respektuje světové dědictví UNESCO a zároveň nároky na lokalitu v systému Natura 2000, ale i realizační dokumentace, která je předpokladem pro další následné kroky v záchraně a dalším využití celé lokality.
Projekt je realizován ve spolupráci s Technickou univerzitou v Drážďanech, konkrétně Institutem pro krajinnou architekturu, která je německým nositelem projektu a Ateliérem Krejčiříkovi za podpory Německé spolkové nadace pro životní prostředí (Deutsche Bundesstiftung Umwelt www.dbu.de).


Nové VARHANY pro kostel sv. Karla Boromejského


Milí přátelé a naši příznivci,
v rámci projektu nových varhan pod pražský Petřín do nemocničního kostela sv. Karla byl v den svátku sv. Karla Boromejského 4. 11. 2016 pro širokou veřejnost spuštěn systém konkrétní podpory: adopce jednotlivých píšťal či rejstříků.
Uhrazením rejstříku, několika píšťal či píšťaly je možné v symbolické ceně podpořit stavbu nových varhan a stát se tak kmotrem či kmotrou jednotlivých píšťal.
Téměř 1000 nových varhanních píšťal ze dřeva i kovu je možné adoptovat konkrétními dárci v symbolické ceně: píšťaly v manuálu jsou v hodnotě 1000 Kč, 54 pedálových píšťal je pak v hodnotě 2000 Kč.
Jako první se k adopci nabízí 54 píšťal celého rozsahu a to u manuálových rejstříků Principál 8´, Oktáva 4´ a Superoktáva 2´ a dále 27 píšťal pedálového rejstříku Subbas 16´.
Kontaktujte nás pro výběr tónu a rejstříku: osobně v sakristii kostela sv. Karla pod Petřínem, emailem adopcepistal@seznam.cz, nebo telefonicky 737 414 780. Děkujeme za vaši pomoc!
Následně vám předáme darovací smlouvu k podpisu, darovací certifikát a případná další účetní potvrzení. Dary je možné předat osobně či poslat převodem na účet 1028743011/0100, var. symbol 1855, "VARHANY POD PETŘÍN", děkujeme!

Každý se tak v našich varhanách může stát tónem,
který bude slyšet!


Od 14. září 2016 až do letošního svátku sv. Karla Boromejského (4. 11. 2018) se na stavbu nových varhan pro kostel sv. Karla Boromejského v Praze pod Petřínem podařilo získat finanční příspěvky v celkové hodnotě 844 576,77 Kč, z toho v roce 2016 41.330 Kč, v roce 2017 524.146,77 Kč a v roce 2018 279.100,- Kč a bylo již adoptováno různými dárci 593 varhanních píšťal budoucích varhan.
Děkujeme za vaše příspěvky. Modlíme se za dárce, dobrodince i za celé dílo.
sestry boromejkyPéče o nemocné je naším posláním

Přijďte pracovat s námi

Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského přijme spolupracovníky...

Nabídka pracovních míst


Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze přijme:

VŠEOBECNÉ SESTRY na:
 • INTERNÍ ODDĚLENÍ
 • CHIRURGICKÉ ODDĚLENÍ
 • LŮŽKOVÉ REHABILITAČNÍ ODDĚLENÍ
 • JIP, ARO, OPERAČNÍ SÁLY
O nás:
Jsme nestátní zdravotnické zařízení charakteristické nejen svojí polohou v blízkosti Pražského hradu, ale především historickou vazbou nemocnice a sester boromejek, které určují duchovní rozměr a osobnější přístup v péči o nemocné. Nemocnice pečuje o pacienty nepřetržitě více než 160 let a v současné době je v České republice jedinou církevní nemocnicí s akutní péčí. Požadujeme:
 • SŠ/VOŠ/VŠ vzdělání
 • Odbornou a zdravotní způsobilost dle Zákona č. 96/2004 Sb.
 • Osvědčení k výkonu povolání bez odborného dohledu s výhodou.
 • Specializace v oboru vítána.
 • Ochotu pracovat ve směnném provozu.
 • Aktivní přístup k práci a zodpovědnost.
 • Schopnost pracovat samostatně i v týmu.
 • Flexibilitu a chuť učit se novému.
Nabízíme:
 • Přátelské prostředí nemocnice v atraktivní lokalitě Prahy.
 • Možnost ubytování pro mimopražské.
 • Podporu v odborném růstu a dalším vzdělávání.
 • Práci na plný i zkrácený úvazek.
 • Po zapracování možnost postupu do oblasti intenzivní medicíny.
 • Práci v malém přátelském kolektivu.
 • Dobrou dopravní dostupnost MHD.
 • Kulturní akce pořádané nemocnicí.
 • Balíček zaměstnaneckých benefitů: Příspěvek na stravování, možnost parkování v areálu nemocnice, odměny k životnímu a pracovnímu výročí, 5 týdnů dovolené, aj.
Datum nástupu: ihned nebo dle dohody
Kontakt:
Hlavní sestra: Jana Pechová, e-mail: hlavnisestra(zavinac)nmskb.cz, telefon: 257 197 160, mobil: 739 013 323,
Vlašská 36, Praha 1.


Obnova duchovního místa pod hradem ŠpilberkBrno (5. dubna 2016) – Nadace Partnerství plní svůj slib a postupně buduje druhou část Otevřené zahrady v Brně pod Špilberkem – tzv. Boromejskou zahradu. Pro veřejnost ji otevírala už loňský rok s požehnáním kněze a přírodovědce Marka Orko Váchy. Postupně v zahradě vyrůstá městská minifarma – vyrůstají králíkárny, včelí úly nebo venkovní pec. Nyní se nadace rozhodla obnovit i původní duchovní místo s umělou jeskyní a vodním prvkem. Na revitalizaci místa chce získat finanční prostředky díky portálu Darujsprávně.cz, jehož prostřednictvím může veřejnost přispět.

„Rozhodli jsme se o podporu obnovy duchovního místa požádat veřejnost. Věříme, že pro mnoho Brňáků a nejen jich, hraje Špilberk a svahy kolem něj důležitou roli v jejich životech a k místu mají svůj vztah,“ vysvětluje ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata a dodává: „Duchovní místo je krásný kout zahrady, který si zaslouží naši péči a který kolemjdoucím nabídne pod Špilberkem místo k zastavení, odpočinku i k rozjímání.“

Prostřednictvím portálu Darujsprávně.cz, který provozuje Fórum dárců, chce nadace během zhruba měsíce a půl získat pětasedmdesát tisíc korun. Ty by měly stačit na obnovu vodního prvku s fontánkou, nákup a instalaci laviček a sadovu úpravu. Pro přispěvatele má nadace připravené i malé dárky. „Tyto zahrady nám byly vráceny v rámci církevních restitucí. Jsme rády, že se jejich obnovy ujala Nadace Partnerství. Podporujeme jejich záměr otevřít tyto zahrady veřejnosti a využívat je k vzdělávacím aktivitám,“ uvedla M. Bohuslava Marie Kubačáková, generální představená Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského.

Odkaz na stránky "Daruj správně"
Podívejte se na fotografie na našem facebooku
Video na youtube, které Vám přiblíží tento projekt
Tisková zpráva


Matka Bohumila Langrová

V sobotu 10. 5. 2014 uplynulo 35 let od smrti Matky Bohumily Langrové, generální představené naší Kongregace. Život této statečné ženy, která vedla Kongregaci v nelehkých dobách a byla vězněna komunistickým režimem, přibližuje tato prezentace.

Matka Eufemie Němcová

V pondělí 5. května 2014 uplynulo 200 let od narození Matky Eufemie Němcové, 2. generální představené naší Kongregace v Čechách.

Můžete si prohlédnout prezentaci o jejím životě, kterou k tomuto výročí připravila sestra Fidelis Sedláková.
PRAVIDELNÉ BOHOSLUŽBY v kostele sv. Karla Boromejského
V kostele sv. Karla Boromejského v Praze ve Vlašské ulici (u Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského) nabízíme zkvalitnění účasti na mši svaté pro špatně slyšící věřící. Jedna lavice je opatřena indukční smyčkou, kterou mohou využít věřící s vlastním sluchadlem s přepínáním na telefon. Dále jsou k dispozici zdířky na sluchátka s vlastní regulací hlasitosti. Sluchátka se půjčují v sakristii. Je možné si přinést vlastní sluchátka.
Ke kostelu se dostanete z Malostranského náměstí autobusem č. 292 až k Nemocnici Pod Petřínem - autobus má konečnou přímo před kostelem. U kostela je také možno zaparkovat na nemocničním parkovišti.

Po 5,30 mše sv. 15,00 mše sv.
Út 5,30 mše sv. 15,00 mše sv.
St 5,30 mše sv. 15,00 mše sv., následuje adorace do 17,00
Čt 5,30 mše sv. 15,00 mše sv.
5,30 mše sv. 15,00 mše sv.
So 7,45 mše sv. každou druhou sobotu je mše sloužena v latině
Ne 10,00 mše sv. od 9,30 růženec

Facebooková stránka "Společenství u kostela sv. Karla Boromejského"
Webová stránka "Kostela sv. Karla Boromejského"

Veřejné zakázky:
"Nemocnice MSKB v Praze 1 - rekonstrukce střechy pavilonu D"
- uzavřená smlouva
- Písemná zpráva zadavatele
- Dodatek k SoD a
- Výše skutečně uhrazené ceny + seznam dodavatelů

"Nemocnice MSKB v Praze 1 - rekonstrukce výtahu" - uzavřená smlouva.Výzva k podání nabídky
Oznámení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce s názvem:
"Nemocnice MSKB v Praze 1 - rekonstrukce střechy pavilonu D".

Dokumenty ke stažení:
MODERNIZACE

Nemocnice byla po změně politické situace sestrám vrácena v technicky zanedbaném stavu. Pro zajištění zdravotní péče v potřebné kvalitě, odpovídající současným požadavkům, je potřebná postupná rekonstrukce a modernizace areálu. Aktuálně budujeme:

 • Pokoje s vlastním hygienickým příslušenstvím na rehabilitačním oddělení (VS 85201)
 • Pokoje s vlastním hygienickým příslušenstvím na interním oddělení 3 (VS 82252)
 • Rozšíření a modernizace endoskopického pracoviště (VS 82 631)
 • Rekonstrukce pavilonu D:
 • - modernizace stravovacího provozu v přízemí (VS 81 114)
 • - vybudování lůžkového oddělení pro ošetřovatelskou péči o seniory v 1. patře (VS 87 201)
 • - vybudování lůžkového hospicového oddělení a ambulance pro péči o nevyléčitelně nemocné a umírající v 2. patře (22222)
 • - vybudování lůžkového oddělení pro péči o děti a mládež, experimentující s drogami, v podkroví (VS 83 201)

Jak se i vy můžete podílet na našich aktivitách?

 • Modlitbou a obětí na tento úmysl
 • Finanční a jinou materiální pomocí:
  - Poukázání finanční částky na účet kongregace (s variabilním symbolem – viz výše):
  KB Praha 1 - č.u. 1028743011/0100 (v korunách)
  KB Praha 1 – IBAN: CZ 0601000000195440630287, SWIFT CODE: KOMBCZPP, BLZ: 0100

  - Darování věcných darů – na základě předchozí domluvy

Na požádání vystavíme potvrzení nebo darovací smlouvu, které slouží jako doklad pro snížení základu daně pro podnikatele nebo mzdovou účtárnu k ročnímu vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti podle ustanovení §15 a §20 zákona č. 586/92 Sb. o dani z příjmu ve znění pozdějších předpisů.
Další informace můžete získat na telefonu či adrese kongregace.